PILATES

            cvičení pro všechny …                                

 

            Cílem cvičení Pilates je posílení středu těla (hluboká vrstva břišních svalů, svaly pánevního dna a hluboké svaly zádové), který zajišťuje podporu páteře, vnitřních orgánů a správné držení těla.

            Lidské tělo je geneticky přizpůsobeno k pohybu. Současný styl života však způsobuje, že se pohybujeme čím dál méně. Většina z nás prosedí značnou část pracovní doby za počítačem či v autě, což vede k jednostrannému zatížení těla, oslabování hlubokých svalů a přetěžování svalů povrchových. Ti uvědomělejší sice zajdou večer do posilovny, na squash či si zahrají tenis nebo golf. Kvůli nedostatku času však vynechají zahřátí a strečink a jsou spokojeni, že si pořádně naložili a zapotili se. Výsledkem ale je neustálé prohlubování svalové nerovnováhy, kdy některé svaly jsou zkrácené a přetížené, jiné naopak slabé a uvolněné. Vzniká špatné držení těla, bolesti páteře, hlavy.

            Proto je tady Pilates, metoda, která při pravidelném cvičení postupně zmírní či odstraní svalovou nerovnováhu, posílí střed těla, zpevní svaly, pořádně vás protáhne a naučí správně dýchat. Posílením středu těla předejdete mnohým zdravotním problémům, zejména bolestem páteře a gynekologickým obtížím. Zároveň si vytvoříte pevnou základnu pro vaše další aktivity a předejdete mnohým zraněním.

            Cvičení Pilates je neustále obohacováno o nejnovější vědecké výzkumy a používají a doporučují je také fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci.